Jest to jedna z najskuteczniejszych metod rezluźniających mięśnie oraz uśnierzających ból. Lubiana przez pacjentów ale i przez terapeutów, gdyż daje niezwykle spektakularne efekty – szczególnie w połączeniu z mobilizacją tkanek oraz stymulacją punktów spustowych.
Przeciwwskazania do masażu:
Jest to metoda bazująca na masażu klasycznym, ale oddziałująca na znacznie głębsze warstwy tkanek. Masaż głęboki zwiększa przesuwalność powięzi względem siebie, a co za tym idzie poprawia ruchomość tkanek i dzięki temu zwiększa zakres ruchomości w stawach.
Przeciwwskazania do masażu tkanek głębokich są takie same jak dla masażu klasycznego.
Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze, jest jedną z metod plastrowania.
Została opracowana i spopularyzowana na początku lat osiemdziesiątych przez Japończyka Dr Kenzo Kase. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster nieograniczający ruchów, rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry. Jest odporny na działanie wody i nie powoduje uczuleń dzięki specjalnemu klejowi, którym jest nasączony z jednej strony.
Plastrowanie oddziałuje na tkanki w podobny sposób jak masaż tkanek głębokich. Pozwala na uelastycznienie powięzi znajdującej się pod skórą, a co za tym idzie zwiększa zakres ruchu w stawach od razu po aplikacji.
Spójna, uporządkowana wiązka światła, penetrująca w głąb tkanki, mająca na celu stymulację procesów biologicznych w tkankach.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Terapia ultradźwiękowa (określana także jako sonoterapia, fonoterapia, ultrasonoterapia albo ultrafonoterapia) polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury ciała fali ultradźwiękowej (fali mechanicznej, akustycznej, o częstotliwości powyżej granicy słyszalności), w celu uzyskania efektów terapeutycznych, przede wszystkim efektu przeciwbólowego i stymulacji komórkowych procesów naprawczych, poprzez wywoływanie zjawisk fizjologicznych spowodowanych działaniami termicznymi (cieplnymi) i atermicznymi (głównie mechanicznymi).
Przeciwwskazania:
Inaczej nazywane elektrolecznictwem. Jest to dziedzina fizykoterapii (lecznictwa fizykalnego) zajmująca się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do leczenia prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.
ZABIEGI WCHODZĄCE W SKŁAD ELEKTROTERAPII:
Przeciwwskazania:
Sollux to nowoczesny zabieg, który wykonywany jest z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego (IR). Jego dobroczynne działanie korzystnie wpływa na organizm, łagodząc dolegliwości bólowe, stany zapalne, czy pomagając szybciej goić się ranom.
Zabiegi z wykorzystaniem lampy Sollux są odradzane w przypadku schorzeń takich, jak:
© 2018 REHA-MOBIL Katarzyna Mudlaff · Designed by FESCOM Jacek Pająk